fbpx
Україна, м.Яремче вул. Свободи 363/32

Ароматна солодка наливка

 Настоянка від різних недуг  Дивовижний напій лікер   

Літо було яскраве й соковите? Тоді і осінь буде багата, щедра, рясна.

А це означає, що пора використати дари лісу і перевтілити плоди літа-осені та запашні цілющі трави в іншу дійсність – у наливки, настоянки, лікери.

Цілющі властивості осінніх ягід, лісових трав з давніх давен використовують для приготування різних домашніх наливок та настоянок.

Наливка – солодкий, духмяний плодово-ягідний напій, який кріпиться цукром та доповнюється спиртом. Інколи для бродіння використовується тільки цукор.

Процес приготування натуральних наливок досить простий та доступний: в бутлю чи графин вміщуються стиглі плоди улюблених ягід, засипаючи їх до верху цукром; бутля (графин) прикривається марлею чи полотном і ставиться у сонячне місце на 3 – 5 дні, періодично збовтуючи її. Як тільки почався процес бродіння, бутлю (графин) слід перемістити у темне місце дозрівати.

Скоростиглі наливки з полуниці, суниці, малини, ожини дозрівають протягом місяця, а середньостиглі – з вишні, сливи, смородини, брусниці, калини дозрівають протягом 1,5 – 2,5 місяців.

Наливки з яблук, груш, абрикосів, дині, айви, агрусу та горобини – вважаються пізньостиглими, бо дозрівають протягом 3 – 6 місяців. Доволі довго приходиться нетерпеливо чекати, тому чим швидше Ви відправитесь у ліс по ягоди, тим швидше будете мати чим похизуватись перед гостями.

Смак наливки залежить від сорту плодів та ягід, тому слід вибирати найсолодші та найбільш стиглі.

Цей, не дуже міцний спиртний напій особливо приходиться до смаку жінкам, оскільки він солодкий, дуже ароматний і найкраще підходить для посиденьок з друзями у домашньому затишку.

Найпишніші наливки виходять з вишень, фантастична наливка – з шипшини, а ще дивовижніша – з терену, якого є вдосталь у карпатських лісах. Наливка – це такий напій, з яким можна сміливо імпровізувати, поєднувати складники до свого смаку.

Що ж настоюється для формування витяжки, то це – настоянка.

Настоянки і бальзами спокон віків використовувались як лікарські препарати, незважаючи на те, що вони мали в своїй основі алкоголь, так як готували їх на спирту, горілці, а пізніше – на коньяку. Колір, смак та запах настоянок залежали від трав, на яких настоювався спирт. До прикладу: могли бути синіми, бо настоювались на квітах волошки або ж зелені – якщо настоювались на м’яті, жовті – якщо на шафрані, червоні – на чорниці, а настоянка на шкарлупі кедрових горіхів дає коричневий колір.

Коли почали змішувати безліч трав та ягід, з’явився більш густої консистенції напій – бальзам.

На сьогоднішній день настоянка і бальзам є не тільки хорошими лікарськими засобами в народній медицині, а й популярними спиртними напоями.

Ще один цікавий напій з лікувальними властивостями – лікер.

Приготуванням лікеру займалися ще віддавна в древніх монастирях, витрачаючи на це частину свого часу, а медики займалися там винаходженням ліків від різних недуг.

Батьківщиною лікеру вважається Франція, оскільки винахідник рецепту цього прекрасного напою Бернардо Вінцеллі, хоч і був родом з Італії, проживав там у невеликому містечку Фекам, у монастирі святого Бенедикта. Звідти і назва тодішнього лікеру – «Еліксир Бенедикта», відомого сьогодні як «Бенедиктин». Його використовували у лікувальних цілях, оскільки вважали, що саме цей напій володів цілющими властивостями, відновлював сили і чоловічий дух.

Для збільшення лікувальних властивостей лікерів, до їхнього рецепту додавали мед, спиртові настоянки, настоянки різних цілющих трав.

Лікери покращують травлення та збуджують апетит, а мускатний горіх, гвоздика, кориця, м’ята та інші прянощі, які входять до їх складу, покращують кровообіг, нормалізують тиск. Ідеальний напій для повноцінного відпочинку в Карпатах

Виробники лікерів на сьогоднішній день збільшили вміст спирту, щоб зробити даний напій більш міцнішим, однак багато хто надає перевагу домашнім лікерам, встановлюючи пропорції інгредієнтів до свого смаку.

Не секрет, що цей напій отримав «почесне місце» у жіночої половини людства. Не дивно: адже в давні часи жінкам рекомендувалося приймати певну кількість лікеру для тонусу, відновлення сил, здоров’я та покращення кольору обличчя і шкіри.

 

Ці дивовижні плодово-ягідні напої, з соковитих ягід та духмяних трав, зібраних власними руками у багатих карпатських лісах, стануть ще смачнішими!

 

«Романтік Спа Готель» гостинно запрошує на осінній ягідний сезон, відчути захоплюючий азарт, поєднати приємне з корисним, насолодитись прекрасним ароматним смаком лісових ягід, та оцінити широкі можливості відпочинку в Карпатах.

 

«Романтік Спа Готель» – безмежний простір відпочинку!