fbpx
Україна, м.Яремче вул. Свободи 363/32

Рафтинг в Карпатах



Карпати Рафтинг

Рафтинг в Карпатах — вид екстремального спорту, швидкісний спуск гірською річкою з порогами і штучних гребних каналах на надувному човні (рафті), плоту або на байдарці. Один з екстремальних видів літнього відпочинку в Карпатах. Принципово відрізняється від інших видів водного туризму як видом човна, на якому проводиться сплав, так і ідеологією. Рафтинг є комерційним видом сплаву, для участі в якому не потрібно ніякого попереднього досвіду. Досить оплатити тур, і ви в групі.

Рафт в карпатах

Рафт

Рафти – популярні судна для сплаву по гірських річках. Бувають 6-8-місні. Виготовлені з міцного матеріалу ПВХ. (Полівінілхлорид – ПВХ по суті є багатошаровим матеріалом, в основі якого тканинне полотно. Сам ПВХ просто покриває тканинну основу з двох сторін і є не дуже пластичним матеріалом. Для додання пластичності ПВХ в нього додають поліуретан. Залежно від виробника надувних човнів, ПВХ може бути міцніше або еластичнішою, більш або менш зносостійким на прокол або стираність.)Рафти зручні в керуванні, безпечні.Сучасні рафти стійкі до зносу та пошкодження, матеріал витримує ковзання по камінню, удари об берег тощо. Гребців рафта відчутно розхитує на валах. На кожному рафті є інструктор.

Катамаран карпаты

Катамаран

Катамарани – класичні судна для сплаву, які широко використовуються на пострадянському просторі. З точки зору особливостей конструкції це два надутих балони з міцного ПВХ, з’єднані металевим каркасом. Бувають 2-8-місні. Катамарани традиційно дещо швидші за рафти і можуть долати складні перешкоди. Використовуються катамарани зі спортивною канойною посадкою “на колінах”, оскільки тільки така позиція забезпечує достатню безпеку сплаву та зручність управління, хоч і не є такою комфортною, як на рафті. Катамарани на відміну від рафту не налітають на хвилю, а пробивають її, занурюючись разом з веслувальниками у воду. На кожному катамарані є інструктор.

Відпочинок в Карпатах Рафтинг

байдарка рафтинг карпати

Байдарка

Байдаркице двомісні надувні човни. Безпосередня близкість до води забезпечує повний спектр гострих відчуттів навіть в низьку воду. Байдарки відносно легко перевертаються, тому сплавлятись в них можна лише після серії відповідних тренувань та в гідрокостюмах. Байдарки є відкриті самовідливні та закриті з фартухом та спідницею, які запобігають попаданню води в середину судна. Байдарки завдяки їх маневреності зручно використовувати для сплаву влітку, в низьку воду.

Каяк рафтинг

Каяк

Каяки –  одномісні поліетиленові човни. Каяк дуже легко перевертається, тому для сплавів не надається, але ви зможете потренуватись на гладкій воді, а згодом і на струмені під наглядом інструктора.

Пліт в карпах рафтинг

Пліт

Пліт – плавзасіб пласкої конструкції, що призначений для переміщення або утримання на водяних поверхнях людей або товарів. Традиційно плоти виготовляють з деревини або очерету (тростини), сучасні плоти, зокрема рятувальні, спортивні тощо, виготовляються з легких, міцних, багатошарових водовідпорних синтетичних матеріалів.

За міжнародними стандартами, річним порогам присвоюється категорія складності від першого до шостого рівня.

Рафтинг Відпочинок в Яремче

Хочете спробувати рафтинг? Дзвоніть по номеру +380 (987) 333-555

Проходження порогів першої та другої категорії складності вважається досить легким і не вимагає особливої майстерності. У сплав такою річкою можна взяти навіть дітей.

При проходженні порогів третього рівня складності збільшується навантаження і доводиться докладати вже більше зусиль при маневруванні. Хоча при всій складності і можливі різні екстремальні ситуації, нічим серйозним, крім значного впорску адреналіну, вони не загрожують.

На відміну від попередніх категорій, четвертим рівнем називають дійсно складні пороги, проходження яких пов’язано з небезпекою та вимагає від рафтера миттєвої реакції, великої майстерності та досвіду.

Пороги п’ятої і шостої категорії складності під силу тільки професійним спортсменам та дуже досвідченим любителям.

Карпатські ріки мають від 1-ї до 3-ї категорії складності.

В Європі кращі місця для рафтингу — Туреччина, Хорватія, Італія і Норвегія. Хоча в цих країнах річки переважно середньої складності, сплави з них цікаві та захоплюючі.

Рафтинговий туризм Азії найбільш розвинутий в Таїланді, Китаї, Індії, Бутані і Непалі. Гімалайські річки славляться своєю крутизною, швидкістю течії та великою кількістю порогів. У Росії рафтинг популярний на річках Карелії та Алтаю.

В Україні рафтинг – також популярний вид спорту. Ним займаються на гірських річках Кримських гір та Карпат (Черемош), також Тиса, Случ, Прут, Стрий (річка), Опір (річка).

В Українських Карпатах найпопулярнішими річками для рафтингу є: Чорний Черемош, Прут, Білий Черемош, Чорна та Біла Тиси. Інші ріки мають нестабільний рівень води, що утруднює їх використання для сплавів. Чорний Черемош є найзручнішим для сплавів, оскільки має широку та довгу долину водозбору та дорогу вздовж річки. Черемош межує з високим Чорногірським хребтом, який постачає річку водою від танення снігу та дощів.

Традиційно, найкращий час для сплавів по карпатським річкам – після весняних паводків, коли в горах тане сніг і рівень води в річках піднімається.

До обов’язкового обладнання водного туриста відноситься шолом, рятувальний жилет, гідрокостюм (для використання в холодну пору року).

Якщо ви ведете активне життя і бажаєте отримати гострі відчуття, яскраві враження, багато позитивних емоцій та насолодитись чистим гірським повітрям і мальовничими пейзажами, тоді вам обов’язково сподобається сплавлятися по гірських карпатських ріках.

Такий водний вид спорту, як сплав по гірських річках в Карпатах, набирає з кожним роком все більшу і більшу популярність. Боротьба з водною стихією – це незабутня пригода, яке доставляє неповторні відчуття.