Соляна кімната це спеціально обладнане приміщення, призначене для проведення процедур галотерапії.
Соляне лікування (галотерапія, грец. Halоs – сіль; therapia – лікування) базується на вище згаданому методі лікування – спелеотерапії.
Оригінальна спелеотерапія в умовах соляних шахт заслужила визнання у хворих та лікарів як високоефективний природний метод оздоровлення, профілактики та лікування. Але все-таки ексклюзивність цього методу зі зрозумілих причин обмежує його широке поширення.
В даний час приміщення, де створюється мікроклімат соляних печер називають різними термінами: галокамера, спелеокамера, спелеокліматична камера, кліматична камера, соляна печера, «живе повітря» та ін. Спроби відтворення мікроклімату соляних лікарень (галітних, сільвінітних) в наземних умовах почали робитися ще в 80-х роках. Цей метод був названий «галотерапія» («halos» від грецького «сіль»). Він зарекомендував себе як ефективний немедикаментозний метод лікування.
Унікальним і особливим є приготування кожного з сортів пива.
Лікування та оздоровлення сіллю, різновидами якої є спелеотерапія і галотерапія.
Це (грец. Speleon – печера, therapia – лікування) – не медикаментозний спосіб лікування. Суть методу полягає в лікуванні, що обумовлено знаходженням протягом тривалого часу в умовах своєрідного мікросередовища печер, гротів, соляних копалень, шахт. Спелеотерапія застосовується для лікування хворих на бронхіальну астму та інші захворювання органів дихання, гіпертонічною хворобою, захворюваннями суглобів.
Це методика, завдяки якій відтворюється штучним чином мікроклімат, схожий з підземними соляними печерами, рудниками, шахтами. Даний метод заснований на цілющих властивостях солі./p>
Слід зазначити, що перші споруди для штучного мікроклімату представляли собою приміщення зі стінами, облицьованими солематеріалом. Пропонувалися різні способи облицювання стін, проте було встановлено, що для створення аерозолю пропонується додатково встановлювати різні фільтри – насітітелі, лабіринтові перегородки, вентиляційні пристрої і інші пристосування.
Метод лікування шляхом тривалого перебування в мікрокліматі печер або соляних копалень відомий вже більше 2500 років, завдяки виявленим соляним термам на Сицилії. Спелеотерапія ж як метод лікування сягає в глиб віків, наприклад в древніх епосах Індії описується, як воїни відновлювали свої сили в оточенні підземних соляних гротів.
На європейському континенті, Польща – країна, яка вперше почала застосовувати «соляне» лікування (спелеотерапія). Уже в середині XIX століття промисловий терапевт Ф. Бочковський зробив відкриття. Він зауважив, що з шахтарів, що працюють в соляній шахті «Величко» поблизу Кракова зовсім немає хворих на астму. Тут же, з часом було закладено вперше в Європі «легеневу солелікарню».
Уже в 1960 році Країну відвідали вчені і чиновники із Закарпаття. Що привело до відкриття в 1968 році в соляній шахті № 8 сел. Солотвино лікувального відділення із застосуванням спелеотерапії.
Ефект був колосальним! Після підтвердження позитивних результатів в селі Солотвино будують окрему лікарню. Будівництво завершено в 1980 році на чолі з відомим лікарем вченим, доктором медичних наук, професором Михайлом Торохтін.
Наукові дослідження Михайла Торохтіна призводять до того, що спелеотерапія, згодом, виділяється в новий фізіотерапевтичний напрямок.
Пошук шляхів до відтворення штучного лікувального мікросередовища соляних печер призводить до того, що через 5 років після відкриття першого відділення, де застосовувалася солетерапія будується, одна з перших в світі галокамер (соляна кімната), з аналогічним мікрокліматом підземного відділення лікарні в с. Солотвино.
Дослідження підтвердили, що штучно модульоване середовище є аналогічним природньому, що дозволило поширити і широко впровадити такий метод лікування, як галотерапія, впровадження якого не залежало від пори року, погодних, кліматичних та інших факторів навколишнього середовища.
У повітрі соляного грота знаходяться сотні корисних мікроелементів, що виділяються сіллю, в тому числі магній, йод, калій, які очищають дихальні шляхи, сприяють зміцненню імунної системи організму, здійснюють тонізуючий, омолоджуючий і лікувальний вплив на шкіру.
Оздоровлюючий ефект досягається шляхом насичення повітря приміщення високодисперсним сухим аерозолем хлориду натрію. За своїми властивостями соляної аерозоль відноситься до ефективних природних гіпобактеріальних, гіпоалергенних і іонізуючих речовин. Він пригнічує ріст шкідливих мікроорганізмів, грибків, збудників запальних та інших захворювань, а також володіє унікальним позитивним психотерапевтичним впливом на організм людини.
Високодисперсний сухий соляної аерозоль (галоаерозоль) широкого діапазону – від 0,5 мг / м3 до 10 мг / м3 – з чотирма контрольованими лікувальними концентраціями (режимами). Наявність соляного аерозолю розміром від 0,1 до 5 мкм формує в лікувальному приміщенні середу, вільну від мікроорганізмів і алергенів. Основну масу частинок аеродисперсних середовища (понад 97%) становить респірабельна фракція (1-5 мкм), завдяки чому здійснюється ефективний вплив аерозолю у всіх, в тому числі глибоких відділах дихальних шляхів. Фізико-хімічні властивості аерозолю визначають специфіку методики галотерапії, однією з особливостей якої є доставка в дихальні шляхи надзвичайно малих доз речовини. При подрібненні в галогенератор внаслідок потужного механічного впливу частки солі набувають негативний заряд і високу поверхневу енергію. При взаємодії з молекулами повітря виникає його аероионизация (6 – 10 НК / м3). Легкі негативні іони є додатковим фактором терапевтичного впливу на організм і очищення середовища приміщення. Такий природний спосіб аероіонізації є найбільш фізіологічним і безпечним. Таким чином, оптимальна щільність аерозолю і аероіонів, одержуваних за допомогою даної технології, дає максимальний терапевтичний ефект у порівнянні з іншими способами реалізації гало-спелеотерапії.
Отже, дослідження показали, що основним лікувальним фактором, є дрібні частки кам’яної солі в повітрі – то є, аерозоль солі, а єдиним, легальним, науково обгрунтованим в Україні методом галотерапії є лікування в середовищі сухого аерозолю NaCl з достатньою терапевтичною концентрацією.
Головним лікувальним фактором спелеотерапії є сіль, або NaCl, її найдрібніші частинки розміром 1 – 5 мікрон. Саме дрібні частинки солі проникають в найвіддаленіші відділи бронхіального дерева, і надають бронходренажное, протизапальну, імуномодулюючу дію на респіраторний тракт, що опосередковано покращує загальну захист організму. Поліпшення дренажної функції і зменшення запалення дихальних шляхів сприяють зниженню гіперреактивності і зменшення бронхоспастического компонента.
Ефект від 30-хвилинного сеансу можна порівняти з кількома годинами міцного сну на свіжому повітрі. Корисний мікроклімат соляної кімнати має оздоровчий і омолоджуючий ефект, зміцнює нервову систему, а також подарує вашому тілу море енергії.
Більше 300 млн. Людей хворіють на бронхіальну астму. Вчені розробили нові препарати і методи лікування, засновані на активації власних захисних сил організму.
Одне відвідування сольової кімнати прирівнюється до трьох днів, проведених на морі!
В цілому галотерапія непридатна при важких формах захворювань, при гострих рецидивах і загостреннях, при індивідуальному непереносимості компонентів сольового аерозолю. Можна виділити наступні протипоказання:
Рекомендуються 40-45 хв. сеанси, які можна періодично повторювати, згідно з рекомендаціями лікаря. Дизайн соляного грота «РОМАНТИК СПА ГОТЕЛЬ» в місті Яремче, його естетична привабливість стимулюють позитивний вплив на психоемоційну сферу, створює комфортні умови для відпочинку в Карпатах.
До Ваших послуг зручні лежаки та великий телевізор, що зробить Ваше перебування в соляному гроті яскравішим.
Відвідайте соляної грот «РОМАНТИК СПА ГОТЕЛЬ» і знайти гармонію з собою і зовнішнім світом!