Якщо попитати жителів Карпат, «хто був князем і владикою карпатських гір, перед ким корилися сильні та горді, а на кого надіялись бідні та утиснені», відповідь лише одна – Олекса Довбуш.
Незвичайна сміливість, завзятість, неабиякі на той час організаторські здібності та ненависть до ворогів викликали велику довіру в народу й згуртувало його в опришки, з якими він розправлявся з нападниками та експлуататорами.
Олекса Довбуш став символом мужності, чесності й нескореності також серед Галичан, жителів Буковини та Закарпаття.
Народ високо цінував Олексу Довбуша, тому склав про нього багато легенд: про незліченні скарби Олекси, таємниці його сил, історії кохання, снів; пісень, переказів, оповідань, поем. Також існують вони і в угорському, польському та молдавському фольклорі. Тому, в пам’ять свого карпатського лицаря, створено «Стежку Довбуша» – таємнича місцевість, яка всіх зацікавлює, інтригує.
Колись це була вузенька стежка, по якій проходили люди, і можна було верхи на коні проїхати. Згодом пробили дорогу, по якій можна було їздити фірою.
Привертає найбільшу увагу величезний камінь Довбуша, який ніби скинутий з гори з великою силою. Особливо підкорює цей велетень-камінь дітей, бо у кожного виникає своя уява та асоціації. Камінь Довбуша знаходиться коло залізничного тунелю. Звідти і слід починати свою мандрівку «стежкою».
Неодмінно зачарують Вас і Ваших дітей оглядові площадки. Стежка йде по колу, довжиною до 4 км. Доведеться витратити близько 3-4 години, щоб все оглянути, однак, повірте, воно справді того вартує!
Лісиста місцевість з валунами, порослими яскравим мохом та хвоєю…гармонія дикої природи!
Прогулюючись, Вам будуть траплятись, на маршруті, помічені дерева для того, щоб не відійти від шляху, адже можна піддатись спокусі поласувати чорницями і збитись з маршруту.
Йдучи грунтово-кам’яною стежкою, можна триматись за поруччя, що значно полегшує, місцями круті підйоми та швидкісні спуски. Слід бути обережним, бо каміння з мохом досить слизьке, особливо любителям зробити «оригінальні» фото.
Серед лісу височіють 20 метрові скелі, де за легендою у їхній печері переховувались опришки.
Скелясте каміння зваблює як досвідчених альпіністів, так і дітей, яким так і кортить полазити по них, спробувати свої можливості. Дібратись до скель «стежкою» можна зі сторони с. Ямна.
Зустрічаються оригінальні кам’яні композиції скульптора Дарія Грабаря.
Можна знайти місця, де відкриється перед Вами неймовірний краєвид на вершину Горган-Явірник.
Бажаєте більш детально ознайомитись з історією Стежки, Скель Довбуша, про його життя? – не проблема. На шляху Вам зустрінуться інформаційні щити про місцевість.
Ви неодмінно повернетесь задоволені, а діти – з враженнями, якими захочуть поділитись зі своїми друзями.
Батькам цікаво спостерігати за дітьми, коли вони так захоплено збирають ягоди, оглядають каменюки та очікують, коли попадеться ящірка, щоб встигти її роздивитись та сфотографувати.
Прекрасна, корисна для здоров’я прогулянка у хорошу погоду!
Безліч ідей для Ваших фото на згадку!