fbpx
Украина, г.Яремче ул. Свободы 363/32

Яремче водоспад

Яремче водоспад

Вигляд води, яка спадає з висоти, завжди зачаровує усіх без винятку.

Водоспади — одне з найпрекрасніших творінь природи. Милуватися їхніми пейзажами можна годинами.

В Карпатах річкові пороги мальовничих норовливих водоспадів з бризгами кришталево чистої води приваблюють туристів та місцевих жителів щороку. Кожен з них особливий по-своєму, малий чи великий — чарівний і неповторний.

Проте, один із найвідоміших та напрочуд популярних є водоспад «Пробій», де кожну хвилину товпляться та фотографуються люди. Сюди ж приїжджать на фотосесію весільні пари з навколишніх містечок та сіл.

16493_smal

Після відвідування водоспаду варто подумати про Готелі в Яремче

Який він, найвідоміший карпатський водоспад

Водоспад «Пробій», який у народі зветься Яремчанським, спадає каскадом серед бурхливих порогів стрімкої гірської річки Прут, яка має свою, відому місцевим жителям легенду.

Він є одним із найвідоміших карпатських водоспадів, і гармонійно доповнює краєвид довкілля.

«Там, у Карпатських горах

По плаях легенди ходять,

Є одне веселе диво

Променисте і грайливе.

Як та музика троїста,

…Яремчанський водоспаде,

…Людям ти даруєш радість і любов.

…Я прийшов до тебе знов.»

Назарій Яремчук

Повноводна ріка Прут пробиває собі шлях серед гірських порід, щомиті скидаючи тонни води. Звідти і походить назва «Пробій».

Водоспад протікає серед каньйону Прута, і має висоту приблизно 8 метрів та кут нахилу майже 45 градусів.

8726322450_49cb4ebdd2_b

За історичними даними, висота водоспаду трохи більше як століття тому була вищою. «Пробій» можна було віднести до справжніх водоспадів-велетнів. Однак через перепони, які він створював для розвитку активного водного спорту прийшлось його підірвати. Проте, незважаючи на це, «Пробій» завжди знаходиться у «топах» найкрасивіших та найпопулярніших водоспадів Карпат.

Після знищення природних порогів, Яремчанський каньйон на сьогоднішній день — єдине місце в Україні для хорошого рафтингу чи каякінгу.

IMG_3215

Проте заключною та найцікавішою перепоною каньйону є водоспад «Пробій». Водники переважно обходять його берегом. Адже дуже непростою є траекторія проходження водоспаду і великим є перепад висоти. До того ж на виході (біля підніжжя) водоспаду велика глибина. Влаштувати страховку на «Пробої» досить складно.

0_cb785_70394294_XL

Чому варто відвідати Природне диво, воспад «Пробій»

 • Одна з найчастіших відвідуваних у Карпатах природних пам’яток
 • Вражає силою потоку бурхливої води
 • Гуцули впевнені, що місця біля гірських водоспадів мають потужну енергетику
 • Відчувається спокій та умиротворення
 • Біля водоспаду легко дихається. Іонізоване стрімкими водоспадами повітря, яке насичене високим вмістом кисню та ароматами Карпатських лісів — сприяє профілактиці захворювань органів дихання

Насолоджуватись барвистими гірськими ландшафтами та спостерігати за норовливим водоспадом можна зі славнозвісного пішохідного мосту, заввишки 20 м, який простягся над водоспадом, і слугує відпочивальникам, свого роду, оглядовим майданчиком.

0_cb784_53a3c527_XL

Інколи екстримали пробують «виміряти» глибину стрибками, однак авантюристам слід зауважити, що таке захоплення є смертельно небезпечним. Кажуть, що за водоспадом є улоговина глибиною 30 м.

Вами оволодіють непередавані відчуття, коли ви спуститесь до самого водоспаду набратись життєвої енергії та зробити безліч гарних фото на фоні неймовірної краси.

5987350952_e75b45de5b_b

Будучи у Яремче, «Романтік Спа Готель» рекомедує також відвідати:

 • Дерев’яна церква Архістратига Михаїла (XIX ст.)
 • Церкв Святого Пророка Іллі (1937 р.)
 • Монастир ченців Студійського уставу
 • Церква Св. Іоанна Милостивого
 • Дзвіниця
 • Дерев’яна церква біля залізничної станції «Ямна», — найкращий зразок гуцульської народної архітектури
 • Не пропустіть можливості відвідати Гуцульський сувенірний ринок в м. Яремче, де можна побачити та придбати справжні витвори мистецтва гуцульських майстрів
 • А також ресторан-музей «Гуцульщина», де можна не тільки смачно поїсти, але й побувати в осередку справжньої пам’ятки гуцульської архітектури. Слід відмітити, що ресторан побудований повністю з дерева і без жодного цвяха.

Якщо ви вже опинитесь коло водоспаду, не прогавте можливість оглянути складки гірської породи готичної форми. Так звані «Готичні складки», які утворилися під час формування Карпатської складчастої системи і застигли під час пересування на віки. Кажуть, що їхній вік сягає 75 мільйонів років.

Відпочинок в Карпатах

Де знаходиться «Пробій»

Щоб потрапити в один із найвідоміших елітних курортів у горах — містечко Яремча Надвірнянського району, потрібно проїхати приблизно 70 км з Івано-Франківська. Водоспад «Пробій» знаходиться в 15 хв. ходьби на південь від центру Яремча. Відстань від залізничного вокзалу близько 2 км, неподалік від туристичної бази «Гуцульщина». Автомобілем можна під’їхати практично до самого водоспаду.

Теренкурні прогулянки серед дивовижної краси Карпат мають здатність очищати кров, зміцнювати імунну систему та оздоровлювати весь організм.


Пошуки, пов’язані із запитом яремче водоспад яремче водоспад гук водоспад пробій яремче відпочинок яремче водоспад дівочі сльози яремче водоспад карта яремче водоспад пробій як доїхати яремче водоспад адреса яремче водоспад україна готель водоспад