fbpx
Україна, м.Яремче вул. Свободи 363/32

«Бог між нами» – презентація альбому–каталогу у залі сакрального мистецтва

29 червня відбулась презентація альбому-каталогу у залі сакрального мистецтва, а саме у краєзнавчому Івано-Франківському музеї. У межах проекту — волонтери, громадські активісти, професійні художники та діти стали єдиним цілим для втілення нових творчих ідей, які глядачі змогли побачити і оцінити в експозиції, представленій у чотирьох залах музею та яка регулярно оновлюється. Ідея малюнків на гільзах зародилася у Романтік СПА Готелі, при розмові Іван Гаврон, Тетяни Щербини та Валерія Твердохліба на передодні Різдва. У готелі доволі часто відбуваються благодійні аукціони, де лотами представлені старовинні ікони, військові гільзи із творчими роботами та справжні скарби сакрального мистецтва, які реставрував Валерій Твердохліб за фінансової підтримки власника та мецената готелю Іван Гаврон.

На презентації каталогу Валерій розповів: «Коли ми починали роботу над цим альбомом, мені здавалося що усе це випадково, але насправді нічого не буває випадкового, побачив слова владики Бориса Ґудзяка, які, як я зрозумів, є саме для цього проекту – “Плинність часу можна і треба вимірювати не втраченим, а збудованим”, — наголосив Валерій Твердохліб. – Отже, видання, яке сьогодні презентуємо, ми готували як молитву, як подяку нашим героям, нашому воїнству, дітям і тим, хто постраждав та загинув у війні. Проект, насправді, дуже складний, бо це про війну, яка почалася ще з 2014 року і триває».

Відвідав захід і міський голова Руслан Марцінків, він подякував організаторам і художникам за пророблену роботу. “Для нашого міста ця презентація є надзвичайно важливою. Проте мене зараз найбільше турбує те, що за півтора року повномасштабної війни, ми повинні берегти пам’ять про наших Героїв. Люди почали менше ходити на похорони до військових. Для нас важливо зберегти цю пам’ять, кожну історію кожного військового.” – зазначив міський голова.

До створення проекту було залучено багато митців, волонтерів та справжніх героїв України. Одним із них є Нікіта Тітов, який є відомий своїми мистецькими роботами. Його роботи Валерій зображав на гільзах, які були привезені командою Юрія Тири, із найгарячіших точок України. Саме ці гільзи із мистецькими роботами були представлені на благодійних аукціонах Романтік СПА Готелю. На презентації каталогу Нікіта Тітов сказав: «Я дуже вдячний Богові за те, що коли мені було потрібно виставитися, Він знайшов вихід і познайомив з Валерієм Твердохлібом, який сказав – «роби, що ти бачиш». А я побачив посвяту загиблим синам і донькам України, Роману Ратушному. Також дуже вдячний виставці і проекту за те, що вони відбулися». Загалом, як вважає художник, завдяки мистецтву можна допомагати тим, хто зараз цього найбільше потребує. 

Дуже цінно продовжувати зберігати українські сакральні мистецтва. Велика шана та подяка реставратору Влерію Твердохлібу, художнику Нікіті Тітову, волонтерам з команди Юрія Тири, меценатові Іван Гаврон, креативному ідейнику Тетяні Щербині  та усім хто доєднується до створення нового та реставрації старого. Об’єднуючись та спільними зусиллями українська нація та культура ніколи не згасне.