fbpx
Україна, м.Яремче вул. Свободи 363/32

Екскурсія на пивоварню “Панське Станіславов”

“Панське пиво” – це відновлені традиції пивоваріння Старого Станіславова, завезені до міста пивоваром Седельмайєром.

Хміль – магічна квітка, завдяки якій існує смачне пиво. 

Історія пива в Станіславові. Цікава легенда

У галузі пивоваріння наш Станіславів далеко не “пас задніх”.

[learn_more caption=”Детальніше”] У привілеї Андрія Потоцького від 7 травня 1662 року про наданні місту Магдебурського права є такі строки: “На передмісті дозволяю будувати броварні, солодовні, винниці, фільварки, на кожному будуть виділені ділянки. Даю свободи на сівбу, городи, поля, всяку торгівлю, шинки, варіння пива, ситіння меду, гнання горілки, продаж їх та інших речей…” Цим же привілеєм затверджувався податок – “від варіння пива з мірою – п’ять злотих”. Отже, бровари в нас були, проте власний цех відкрити вони так і не спромоглись. Є цікава легенда, як у давнину перевіряли якість щойно звареного пива. На дерев’яну лавку виливали відро напою, після чого туди сідав член магістрату у шкіряних штанах. Через п’ять хвилин він вставав, і, якщо прилипав до лавки, або з тріском від неї відривався, то пиво вважалось добрим. Якщо ж чиновник підіймався легко, то це свідчило, що пиво дуже розбавлене водою. Магістри намагались боротись з отим злом. До прикладу, вони набагато дешевше продавали ліцензії на виготовлення пляшкового пива, яке, на відміну від розливного, складніше було розбавити. А у XVIII столітті в Станіславові з’являється справжній пивзавод. Його збудували у 1767 році і складався він із двох цехів – солодового і варного. У підвалах останнього відбувалось доброжування пива. Ім’я першого власника заводу не відоме, проте у XIX столітті виробництво потрапляє у руки німецької (чи єврейської) родини Седельмайєрів. Наш земляк Седельмайєр був причетним до винайдення та вдосконалення даної технології пивоваріння. Він перший в Галичині (тоді входила до Австро-Угорської Імперії) на своєму власному броварі в Станіславі розпочав варити пиво на пару.[/learn_more]

Якість пива відповідає закону про чистоту пива “REINHEITSGEBOT”, виданого князями Вільгельмом IV і Людовіком X 23 квітня 1516 року.

Смак Пива створений завдяки використанню класичних технологій пивоваріння.

Найвідоміші і визнані всім світом чотири сорти пива: світле “Premium”, темне “Black”, пшенично-дріжджове не фільтроване “Hefe-Weissbier” та пиво класу “Pils”. Кожен з них відрізняється своїми смаковими якостями, і в будь-якому випадку знайде свого прихильника.

Унікальним та особливим є приготування кожного із сортів пива.

Пиво класу “Premium” – фільтроване світле – найпопулярніший сорт пива у цілому світі. Він своїм м’яким натуральним смаком завоював прихильність більшості.

Пиво темне “Black” – характеризується бархатистим смаком карамелізованого підсмаженого ячмінного солоду.

Натуральне пшенично-дріжджове нефільтроване “Hefe-Weissbier” – приваблює кольором, густою піною і вишуканим смаком, який формує суміш пшеничного солоду з ячмінним.

І, нарешті, “Pils” – це букет смаків і запахів, пов’язаний із застосуванням високоякісних сортів хмелю і солоду.

Додаткова фільтрація даного класу дає ідеально прозоре пиво.

Загальний процес пивоваріння займає 21 день.

І весь час команда пивоварів вкладає свою душу в якість пива “Панське”!

Бажаєте довідатись як народжується краще пиво Станіславова?

У вас є чудова нагода дізнатися про створення якісного живого пива у пивоварні “Панське Станіславов”

Кожен повнолітній відвідувач матиме змогу побачити на власні очі, як виготовляється живе пиво та оцінити смакові властивості.

Ви ознайомитесь із секретами пивоваріння та станете свідком якісного поєднання традицій пивоваріння з новітніми технологіями.

Це варто побачити!

Щоб екскурсія в броварні була для вас пізнавальною та цікавою, наші пивовари дадуть вам змогу:

  • ознайомитися з броварнею та технологією пивоваріння;
  • продегустувати та оцінити усі сорти пива, що варяться в броварні;
  • поласувати запашними ковбасками до пива у пабі;
  • зарядитися позитивом та гарним настроєм

Завітайте до нас зі своїми рідними, друзями, колегами, групою та наблизьте себе до улюбленого напою.

Вартість екскурсії: 60 грн./чол.

У вартість входить: порція ковбасок до пива та бокал (0,3 л) кожного з 3 сортів пива.

Насолоджуйтесь Панськими смаками відпочинку!

Цікаве про Пиво

Чому перший місяць після весілля називається “медовим” та звідки пішов вислів “правило великого пальця”? Ці та інші цікавинки дивись далі.

  • У Вавилонії 4000 років тому існував звичай, за яким батько нареченої впродовж місяця після весілля поїв зятя медовим пивом. Тому перший місяць після весілля називається “медовим”.
  • Перед тим, як винайшли градусники, пивоварам доводилося опускати в підготовлюване пиво великий палець руки, щоб визначити правильну температуру для додавання дріжджів. Надто холодно – і дріжджі не працюватимуть. Надто гаряче – і дріжджі загинуть. Звідси і пішов вислів “правило великого пальця”.
  • Ассирійські писання 2000 р. до н.е. стверджують, що в Ноєвому ковчегу зберігалося пиво.
  • Стародавні єгиптяни вітали один одного “Хліб і пиво”. Також вони шанували Ізіс – богиню родючості і пива.
  • Найдавніший у світі рецепт, що зберігся – рецепт пива.
  • Історики виявили доказ того, що в Середні віки, коли ченці варили пиво в монастирях, кожному ченцеві дозволялося випивати майже 5 л пива на день.
  • Найбільша колекція пивних пляшок належить Рону Вернеру, який зібрав 11644 різних пляшок з 1982 року. З них 7128 – закритих.
  • Найбільшим пивним фестивалем у світі визнано Октоберфест.