fbpx
Україна, м.Яремче вул. Свободи 363/32

Легендарний водоспад Пробій

Вигляд води, яка спадає з висоти, завжди зачаровує усіх без винятку.

Водоспади – одне з найпрекрасніших творінь природи. Милуватися їхніми пейзажами можна годинами.

В Карпатах річкові пороги мальовничих норовливих водоспадів з бризгами кришталево чистої води приваблюють туристів та місцевих жителів щороку. Кожен з них особливий по-своєму, малий чи великий – чарівний і неповторний.

Проте, один із найвідоміших та напрочуд популярних є водоспад “Пробій”, де кожну хвилину товпляться та фотографуються люди. Сюди ж приїжджать на фотосесію весільні пари з навколишніх містечок та сіл.

Після відвідування водоспаду варто подумати про готель в Яремче

Який він, найвідоміший карпатський водоспад

Водоспад “Пробій”, який у народі зветься Яремчанським, спадає каскадом серед бурхливих порогів стрімкої гірської річки Прут, яка має свою, відому місцевим жителям легенду.

Він є одним із найвідоміших карпатських водоспадів, і гармонійно доповнює краєвид довкілля.

“Там, у Карпатських горах

По плаях легенди ходять,

Є одне веселе диво

Променисте і грайливе.

Як та музика троїста,

…Яремчанський водоспаде,

…Людям ти даруєш радість і любов.

…Я прийшов до тебе знов.”

Назарій Яремчук

Повноводна ріка Прут пробиває собі шлях серед гірських порід, щомиті скидаючи тонни води. Звідти і походить назва “Пробій”.

Водоспад протікає серед каньйону Прута, і має висоту приблизно 8 метрів та кут нахилу майже 45 градусів.

За історичними даними, висота водоспаду трохи більше як століття тому була вищою. “Пробій” можна було віднести до справжніх водоспадів-велетнів. Однак через перепони, які він створював для розвитку активного водного спорту прийшлось його підірвати. Проте, незважаючи на це, “Пробій” завжди знаходиться у “топах” найкрасивіших та найпопулярніших водоспадів Карпат.

Після знищення природних порогів, Яремчанський каньйон на сьогодні – єдине місце в Україні для хорошого рафтингу чи каякінгу.

Проте заключною та найцікавішою перепоною каньйону є водоспад “Пробій”. Водники переважно обходять його берегом. Адже дуже непростою є траекторія проходження водоспаду і великим є перепад висоти. До того ж на виході (біля підніжжя) водоспаду велика глибина. Влаштувати страховку на “Пробої” досить складно.

Чому варто відвідати Природне диво, воспад “Пробій”

 • Одна з найчастіших відвідуваних у Карпатах природних пам’яток
 • Вражає силою потоку бурхливої води
 • Гуцули впевнені, що місця біля гірських водоспадів мають потужну енергетику
 • Відчувається спокій та умиротворення
 • Біля водоспаду легко дихається. Іонізоване стрімкими водоспадами повітря, яке насичене високим вмістом кисню та ароматами Карпатських лісів – сприяє профілактиці захворювань органів дихання

Насолоджуватись барвистими гірськими ландшафтами та спостерігати за норовливим водоспадом можна зі славнозвісного пішохідного мосту, заввишки 20 м, який простягся над водоспадом, і слугує відпочивальникам, свого роду,  оглядовим майданчиком.

Інколи екстримали пробують “виміряти” глибину стрибками, однак авантюристам слід зауважити, що таке захоплення є смертельно небезпечним. Кажуть, що за водоспадом є улоговина глибиною 30 м.

Вами оволодіють непередавані відчуття, коли ви спуститесь до самого водоспаду набратись життєвої енергії та зробити безліч гарних фото на фоні неймовірної краси.

Будучи у Яремче, “Романтік Спа Готель” рекомедує також відвідати:

 • Дерев’яна церква Архістратига Михаїла (XIX ст.)
 • Церкв Святого Пророка Іллі (1937 р.)
 • Монастир ченців Студійського уставу
 • Церква Св. Іоанна Милостивого
 • Дзвіниця
 • Дерев’яна церква біля залізничної станції “Ямна”, – найкращий зразок гуцульської народної архітектури
 • Не пропустіть можливості відвідати Гуцульський сувенірний ринок в м. Яремче, де можна побачити та придбати справжні витвори мистецтва гуцульських майстрів
 • А також ресторан-музей “Гуцульщина”, де можна не тільки смачно поїсти, але й побувати в осередку справжньої пам’ятки гуцульської архітектури. Слід відмітити, що ресторан побудований повністю з дерева і без жодного цвяха.

Якщо ви вже опинитесь коло водоспаду, не прогавте можливість оглянути складки гірської породи готичної форми. Так звані “Готичні складки”, які утворилися під час формування Карпатської складчастої системи і застигли під час пересування на віки. Кажуть, що їхній вік сягає 75 мільйонів років.

Де знаходиться “Пробій”

Щоб потрапити в один із найвідоміших елітних курортів у горах – містечко Яремче Надвірнянського району, потрібно проїхати приблизно 70 км з Івано-Франківська. Водоспад “Пробій” знаходиться в 15 хв. ходьби на південь від центру Яремча. Відстань від залізничного вокзалу близько 2 км, неподалік від туристичної бази “Гуцульщина”. Автомобілем можна під’їхати практично до самого водоспаду.

Теренкурні прогулянки серед дивовижної краси Карпат мають здатність очищати кров, зміцнювати імунну систему та оздоровлювати весь організм.