fbpx
Україна, м.Яремче вул. Свободи 363/32

Свято Водохреща (Йордан) 2014 у Карпатах

Цикл новорічних зимових свят 2014 добіг до свого кінця і завершальне Велике Свято Водохреща, а у народі Йордан, не пройшло без особливої уваги.

З самого ранку у самому серці Карпат, місті Яремче, відбувалися святкові заходи.

В головному храмі міста – церкві Івана Хрестителя вранці відбулося богослужіння, освячування річки та Яремчанського джерела ПОНДВ, де кожен міг набрати свяченої водиці.

Самі сміливі пірнали в цей день у  крижану річку, щоб набратись сил та здоров’я на весь прийдешній рік, адже  вода в усіх водоймах після освячення вважається цілющою для душі і тіла. Людина очищується від накопиченої негативної енергії та оновлюється.

На занурення у справжню гірську крижану річку Прут прибула і важка артилерія наших українських зірок. Зіркове занурення з вигуками “Слава Україні!” шокувало своєю сміливістю.

А для тих, хто не насмілився стрибнути у гірську зимову річку, змогли покупатись у басейнах “Романтік Спа Готель”, зокрема у басейні під відкритим небом.

Освяченою водою скроплюють і оселю, щоб оминало нещастя і гарно велося в домі.

На Гуцульщині в цей день святять ще так звану “трійцю” – три свічки, зв’язані квітчастою хусткою, намистом та барвистими стрічками. До цього ще додають пучки червоної калини та васильків.

А напередодні, 18 січня, традиційно, за новим стилем – “Голодна кутя” або “Другий Святвечір”.

Пісна Свята Вечеря у “Романтік Спа Готель” супроводжувалась частуванням куттею, страв з риби, варенниками, пісними голубцями, а також щедруванням, засіванням та віншуванням щастям та здоров’ям.