fbpx
Україна, м.Яремче вул. Свободи 363/32

Унікальний клімат ЯремчеУнікальний клімат Яремче

Яремчанський «каньйон» Українських Карпат

Унікальність клімату Яремче зумовлено географічним положенням гір та значною висотою над рівнем моря.

Готелі в Яремче

Яремче і регіон розташовані в міжгірній улоговині Українських Карпат, у межах гірського масиву Ґорґан (гори, які мають асиметричні схили й гострі гребені).

Яремче розташоване у південно-західній частині Івано-Франківської області, неподалік від Покутсько-Буковинських Карпат та Чорногори. Висоти гір коливаються від 400 м до 1542 м. Яремче оточено горами зусібіч: з півдня і південного заходу хребет Явірник, з заходу — Щивка, Чорногориця, Синечка, зі сходу — Маковиця.

Кліматичні та погодні умови Українських Карпат, незважаючи на їх відносно невелику площу, надзвичайно різноманітні.

На територію Карпат має вплив континентальне й морське повітря помірних широт, а інколи сюди проникають арктичні повітряні маси.

Прикарпатська зона – зона теплого, помірно вологого клімату, однак передгір’я ділиться на райони з найбільш вологим кліматом, з м’якою зимою і нежарким літом, з більш континентальним і менш вологим кліматом, з найбільш континентальним кліматом. Відповідно і погода в цих районах передгір’я Карпат дещо відрізняється.

Ще більше на диференціацію клімату, та погоду в Карпатах впливає рельєф. Кожна улоговина, річкова долина, схили різних експозицій мають свій особливий місцевий клімат.

Із підняттям на кожні 100 м у Карпатах літо запізнюється на 8—10 днів і на 5—6 днів закінчується раніше. У замкнутих котловинах часто застоюється важке холодне повітря і температура може бути нижча, ніж у навколишніх горах. Це явище називається інверсією температур.

Погода в Яремче

Погода в Карпатах — найвологіша в Україні: найбільше дощів — навесні і влітку, снігу — взимку. Навесні сніг доволі довго (інколи до середини червня) лежить на округлих вершинах гір. Холодна погода в Яремче – грудень – лютий.

Зміна зими весною спостерігається на початку березня, але затримується до середини березня – початку квітня. У цей період в погоді Яремче спостерігається незначне потепління і відбувається інтенсивне танення снігу, розмерзається грунт, з’являються перші весняні квіти. З огляду на це, весняна погода в Яремче є досить нестабільною.

Взимку опадів мало – 150-450 мм. Температура найтеплішого місяця (липень) у передгір’ях +18…+20 °C, у високогірному ярусі +8…+10 °C, найхолоднішого (січень) — відповідно −3…−6°C і −8…−9°C.

Погода в Карпатах, в горах, на хребтах, як правило, дещо суворіша за погоду в долинах та населенних пунктах. Тому варто розраховувати на дещо нижчу температуру, сильніший вітер, більший снігопад, ніж це вказано на інформері.

Однак, незважаючи на те, що погода в Яремче є дуже мінливою, клімат є досить сприятливим для розвитку туризму, для прекрасного відпочинку в горах, а також дає можливість урізноманітнити сюжети Ваших фотографій.

“Нема нічого красивішого за гори на зламі погоди”